11 listopada: walka przeciw rasizmowi i faszyzmowi trwa

| 1 grudnia 2022
11.11.22 Warszawa.

11.11.22. Bardzo dobra manifestacja antyfaszystowska w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 5 tysięcy osób.

Była to kontrdemonstracja wobec corocznego faszystowskiego marszu podłości organizowanego w Dniu Nie- podległości, który był znacznie mniejszy niż w zeszłym roku (ale i tak przyciągnął zbyt dużą liczbę osób).

Cieszy fakt, że dwie główne siły faszystowskie organizujące marsz podłości są ze sobą skonfliktowane. Robert Bąkiewicz, który tytułuje się głównym organizatorem marszu podłości, otrzymuje miliony złotych od pisowskiego rządu. Kaczyński chce tym sposobem, przyciągnąć do PiS-u wyborców skłonnych do popierania skrajnej prawicy. 11 listopada wepchnięto Bąkiewicza za sztandary rywali z faszystowskiego Ruchu Narodowego. Członkowie RN są sojusznikami skrajnych liberałów i rasistów w Konfederacji.

Nie powinniśmy jednak popadać w samozadowolenie. Ostatnio we Włoszech widzieliśmy, jak szybko faszyści mogą w ciągu kilku lat zyskać ogromną popularność. Dziś faszystka Giorgia Meloni jest premierem Włoch.

11.11.22 Warszawa.

Protesty uliczne antyfaszystów i antyrasistów to sposób na pokonanie skrajnej prawicy. Musimy również rozpowszechniać antyrasistowskie, antyfaszystowskie przesłanie wśród strajkujących pracowników, którzy podejmują walkę z prawdziwym wrogiem ? szefami.

Category: Gazeta - grudzień 2022, Gazeta - grudzień 2022 - cd.

Comments are closed.