Kapitalizm zombi – książka na czas kryzysu

| 22 marca 2012

kapitalizm zombi - okładka

Książka Kapitalizm zombi. Globalny kryzys i aktualność Marksa autorstwa Chrisa Harmana powinna być czytana przez wszystkich, którzy bez mistyfikacji chcą zrozumieć podłoże obecnego kryzysu globalnego kapitalizmu.

Książka Harmana przedstawia historię  kapitalizmu i jego kryzysów w XX  i w XXI wieku ? wyjaśnia analizy jego głównych teoretyków , zarówno zwolenników systemu, jak i jego przeciwników m. in. Adama Smitha, Johna Maynarda Keynesa, Miltona Friedmana oraz oczywiście samego Marksa i jego następców.

Książka Harmana będzie zaskoczeniem dla tych, którzy myślą, że marksizm zbankrutował ostatecznie w 1989 r.  Stosując Marksowskie narzędzia analityczne autor dowodzi, że PRL i inne demoludy były ustrojami kapitalizmu państwowego ? nie stanowią więc jakiegokolwiek  wzorca na dziś.

Książka obala wszelkie iluzje, że kapitalizm może stać się ludzkim systemem ? by skończyć z katastrofalnymi kryzysami musi być zastąpiony drogą wielkich ruchów oddolnych systemem opartym na demokracji pracowniczej.

W dzisiejszych czasach kryzysu i buntu, kiedy słowo rewolucja jest w powszechnym użyciu, Kapitalizm zombi stanowi niezbędną lekturę dla pracowników, bezrobotnych, studentów i emerytów walczących przeciw zwolnieniom, cięciom, drożyźnie  i  o autentyczną demokrację.

Książkę Kapitalizm Zombi. Globalny kryzys i aktualność Marksa Chrisa Harmana wydało wydawnictwo Muza w maju 2011 r. w serii ?Spectrum?. Można ją kupić od nas. Cena 25 zł.

Kontakt: pracdem@go2.pl

Category: Literatura

Comments are closed.