ANTYWOJENNY PROTEST WIELKANOCNY

| 1 kwietnia 2022
20.03.22 Chersoń
20.03.22 Chersoń

Sobota, 9 kwietnia 2022
godz. 13.00
Patelnia, przy Metrze Centrum
Warszawa

Nawiązując do tradycji antywojennych marszy wielkanocnych organizujemy pikietę przeciw wojnie i militaryzacji. Nasz protest odbywa się oczywiście w kontekście wojny w Ukrainie. Solidaryzujemy się z jej ofiarami i milionami uchodźców, z których wielu przybyło do Polski. Pamiętamy także o ofiarach innych wojen, także tych z polskim udziałem, którzy ze strony państwa polskiego mogą liczyć tylko na mur i drut żyletkowy.

Protestujemy przeciwko atakowi Rosji na Ukrainę. Jesteśmy także przeciw eskalacji działań militarnych ze strony mocarstw zachodnich skupionych w NATO pod wodzą USA, która grozi wojną o niewyobrażalnych konsekwencjach, włącznie z użyciem broni jądrowej. Sprzeciwiamy się orgii militaryzacji, trwającej w Polsce od lat, ale obecnie wchodzącej na nowy poziom wraz z planami wydania dodatkowych 22 mld zł na cele militarne i zwiększenia ich do ponad 80 mld zł.

Nasilenie wyścigu zbrojeń i eskalacja działań rywalizujących imperialistycznych mocarstw nie przyniesie więcej pokoju, tylko więcej wojny. Solidaryzujemy się z ruchem antywojennym w Rosji, jak i ruchami anty- wojennymi i antymilitarystycznymi na całym świecie.

* Stop agresji Rosji na Ukrainę!
* Nie dla eskalacji działań NATO!

* Dość militaryzacji Polski!
* Solidarność z Ukraińcami
i Ukrainkami!
* Międzynarodowa solidarność przeciw wszystkim imperializmom!
* Wszyscy uchodźcy mile widziani!
* Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi!

Protest organizuje Stop Wojnie.

Wydarzenie facebookowe:
https://www.facebook.com/events/354620249945369/

Filip Ilkowski

Category: Gazeta - kwiecień 2022

Comments are closed.