Premier kłamie ? koronawirus nie jest w odwrocie

| 1 lipca 2020
Źródło wykresu: OKO.press/Twitter Ministerstwa Zdrowia
Źródło: OKO.press/Twitter Ministerstwa Zdrowia

W desperackiej próbie pozyskania wyborców przed II turą wyborów prezydenckich, premier i milioner Mateusz Morawiecki przekonywał emerytów, że koronawirusa mamy już za sobą.

Powiedział: ?Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory?. 

Przypomnijmy, że w Polsce 91 procent ofiar śmiertelnych koronawirusa stanowią osoby w wieku od 60 lat!

W tym cynicznym lekceważeniu zdrowia i życia najstarszych wyborców pomagał mu minister zdrowia i milioner Łukasz Szumowski, który dał do zrozumienia, że skoro bezpieczniej jest głosować niż pójść do sklepu, wszystko jest okej. 

Jak nietrudno wykazać, Morawiecki, wspomagany przez skorumpowanego ministra, kłamał. COVID-19 nie jest w odwrocie ani w Polsce, ani na świecie. 29 czerwca dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że pandemia nawet nie zbliża się jeszcze do końca. 

WHO ogłosiło globalny rekord potwierdzonych infekcji ? 189 077 w ciągu 24 godzin (zarejestrowany 28 czerwca). ?Choć wiele krajów poczyniło postępy, tak naprawdę pandemia przyspiesza? ? podkreślił Ghebreyesus. 

W Polsce: ?W 9 województwach współczynnik R [współczynnik reprodukcji wirusa] był większy od 1, co oznacza, że jedna osoba zarażała więcej niż jedną osobę. Epidemia się rozprzestrzeniała.

W województwie mazowieckim wynosił on 1,250, w lubelskim 1,950, a w podlaskim aż 4,240, co oznacza, że każdy zakażony mógł tam zakazić aż 4 osoby!

Jeśli spojrzy się na wykres nowych przypadków w ostatnim tygodniu, to sytuacja polepszyła się nieco w województwie mazowieckim, ale nie na Podlasiu? (OKO.press, według ostatnich obliczeń ? za okres od 4 maja do 25 czerwca ? zespołu analityków, który przygotowuje raporty dla rządu). 

Wykres obok.pokazuje jasno: twierdzenie, że koronawirus jest ?w odwrocie?, to zagrażające życiu kłamstwo.

Tags:

Category: Gazeta - lipiec-sierpień 2020

Comments are closed.