Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem. Demonstracja 16 marca

| 1 lutego 2024
Logo demonstracji 16 marca

16 marca z okazji ustanowionego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową po raz kolejny zapraszamy Was na protest. Wraz z ludźmi z innych krajów podejmujemy działania pod znakiem #WorldAgainstRacism (#ŚwiatPrzeciwRasizmowi), by zamanifestować sprzeciw wobec wszelkich przejawów rasizmu, islamofobii, antysemityzmu oraz rasistowskiej polityki czynienia kozłów ofiarnych z uchodźców, migrantów i przedstawicieli mniejszości.

Naszym obowiązkiem jest działać wspólnie, aby rzucić wyzwanie zagrożeniu rasistowskim populizmem, skrajną prawicą i faszyzmem.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

W tym roku przypomnimy, że tysiące uchodźców umierają na morzu i na szlakach drogą lądową na całym świecie. W Europie dzieje się tak na skutek działań FRONTEXU i służb granicznych państw członkowskich UE, które budują na granicach bariery-pułapki i stosują pushbacki.

Sytuację pogarsza nowy Pakt o Migracji i Azylu, na mocy którego państwa UE będą mogły łamać prawa człowieka i prawa uchodźców w zamian za pieniądze.

Tym bardziej ważne jest, żebyśmy w naszym ruchu szli za przykładem ogromnych antyrasistowskich mobilizacji we Francji i w Niemczech z początku roku i przeciwdziałali zagrożeniu ze strony skrajnej prawicy w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szczegółowe informacje o miejscu i czasie startu demonstracji niebawem do znalezienia na facebookowej stronie koalicji Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi: facebook.com/ZjednoczeniPrzeciwRasizmowi/

Tags:

Category: Gazeta - luty 2024, Gazeta - luty 2024 - cd.

Comments are closed.