Kłamstwa na temat agencji ONZ UNRWA są wykorzystywane do głodzenia Palestyńczyków

| 1 lutego 2024
Szkoła UNRWA w Rafah, Strefa Gazy
Szkoła UNRWA w Rafah, Strefa Gazy

Zachodni imperialiści głodzą Palestyńczyków w odpowiedzi na izraelską propagandę

Zachodni imperializm wspiera wysiłki Izraela, próbującego uciec od styczniowej porażki politycznej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (MTS). Aby odwrócić uwagę od postanowienia, zgodnie z którym Izrael musi zaprzestać zabijania Palestyńczyków, Izrael ujawnił, że pracownicy Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) wspierali ataki Hamasu z 7 października.

W odpowiedzi na izraelską propagandę, dziewięć krajów odcięło pomoc dla UNRWA. Są to: Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwajcaria, Kanada, Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Australia i Finlandia.

Ta systematyczna i wyrachowana kampania nieuchronnie pogłębi głód i cierpienie ogromnej liczby mieszkańców Gazy. UNRWA jest główną agencją humanitarną w Strefie Gazy, od której zależy przetrwanie ponad 2 milionów ludzi.

UNRWA prowadzi schroniska dla ponad miliona osób i zapewnia żywność oraz podstawową opiekę zdrowotną nawet w szczytowym momentach izraelskich ataków. Cięcia w pomocy oznaczają, że w dniach po werdykcie MTS to Palestyńczycy muszą stawić czoła sankcjom, a nie państwo izraelskie.

Jako przykład stronniczości zachodnich mediów BBC poświęciło ośmiominutowy odcinek na temat niepotwierdzonych zarzutów dotyczących UNRWA w dniu ich pojawienia się.

Było to znacznie więcej niż w przypadku tymczasowego orzeczenia MTS uznającego, że Izrael z pewnym prawdopodobieństwem dopuszcza się ludobójstwa.

Twierdzenia dotyczące UNRWA są sfabrykowane i bardzo skąpe.

Izraelski rzecznik Mark Regev powiedział, że istnieją informacje wskazujące na to, że niewielka liczba nauczycieli pracujących w szkołach UNRWA „otwarcie świętowała” ataki z 7 października.

Odniósł się również do izraelskiej zakładniczki, która po uwolnieniu powiedziała, że była „przetrzymywana w domu kogoś, kto pracował dla UNRWA”.

Wysoki rangą izraelski urzędnik powiedział, że izraelski wywiad wojskowy dostarczył informacji wskazujących na aktywny udział pracowników UNRWA oraz wykorzystanie pojazdów i obiektów agencji podczas ataku.

Urzędnik powiedział: „Wiele z tych informacji jest wynikiem przesłuchań bojowników, którzy zostali aresztowani podczas ataku”. Innymi słowy zostały one uzyskane podczas zastraszania, a prawdopodobnie podczas tortur.

Zwolennicy Izraela będą współwinni śmierci głodowej w Strefie Gazy, jeśli nadal będą odcinać pomoc. Jednak przywrócenie charytatywnych racji żywnościowych dla Palestyńczyków nie jest nawet początkiem tego, co jest potrzebne.

Walka musi toczyć się o zakończenie izraelskiej agresji, a następnie o pełną wolność Palestyny i zniszczenie syjonistycznego państwa.

Sophie Squire

Tags:

Category: Gazeta - luty 2024

Comments are closed.