Sprzeciw wobec Izraela nie jest antysemityzmem. Nowojorscy Żydzi mówią Izraelowi: „Nie w naszym imieniu!”

| 1 listopada 2023
27.10.23. Grand Central Station w Nowym Jorku
27.10.23. Grand Central Station w Nowym Jorku

Izrael i jego zwolennicy próbują przekonać wszystkich, że sprzeciw wobec osadniczo-kolonialnego państwa izraelskiego (tj. antysyjonizm) jest równoznaczny z antysemityzmem. To nonsens. Izrael ma problem z tą cyniczną propagandą, gdy cały świat widzi, co jego siły zbrojne robią w Strefie Gazy i innych częściach Palestyny.

Dziś widzimy wyraźne dowody na to, że coraz większa liczba Żydów sprzeciwia się izraelskim zbrodniom wojennym. 19 października w Londynie około 400 Żydów zebrało się przed siedzibą parlamentu, aby potępić zabijanie Palestyńczyków w Strefie Gazy przez Izrael i zaprotestować przeciwko wspieraniu Izraela przez brytyjski rząd i opozycję.

27 października tysiące amerykańskich Żydów i ich sojuszników stoczyło się na Grand Central Station w Nowym Jorku, wzywając do zawieszenia broni, co doprowadziło do setek aresztowań. Organizatorzy nazwali strajk “największym obywatelskim nieposłuszeństwem, jakiego Nowy Jork doświadczył od 20 lat”.

Oczywiście wielu Żydów bierze również udział w wielkich propalestyńskich demonstracjach, które odbywają się na całym świecie.

Także w protestach w Polsce, w których bierze udział duża liczba Polaków pochodzenia palestyńskiego, nie brakuje również młodych Żydów.

Tags:

Category: Gazeta - listopad 2023, Gazeta - listopad 2023 - cd.

Comments are closed.