Z drożyzną można walczyć

| 1 marca 2023
Strajkujące pracownice placówek pomocy społeczne w Legnicy.
Strajkujące pracownice placówek pomocy społeczne w Legnicy.

Drożyzna wciąż jest na wysokim poziomie. W styczniu, według Głównego Urzędu statystycznego, poziom inflacji wzrósł – do 17,2% w ujęciu rocznym (miesiąc wcześniej wyniósł 16,6%). Oczywiście ceny podstawowych produktów żywnościowych rosną o wiele szybciej i ceny energii są wciąż horrendalne.

PiS cieszył się, że w czasie wizyty Bidena i rocznicy wojny w Ukrainie media mogły odwrócić uwagę od bolesnej drożyzny. Niech rząd zbytnio się nie cieszy. Niezależnie od tego co ludzie oglądają w telewizji, kiedy zaglądają do lodówki, nie sposób ich oszukać, że wszystko idzie ku lepszemu.

W Polsce poziom walki pracowniczej jest daleki od tego, jaki jest obecnie we Francji czy Brytanii. Jednak w niektórych miejscach pracy trwają strajki i protesty (patrz https://pracowniczademokracja.org/?p=9239). Powinniśmy solidaryzować się z tymi, którzy już walczą i zachęcać kolegów i koleżanki w pracy, aby naciskali na naszych przywódców związkowych, by przyłączyli się do walki. Jeśli liderzy będą się ociągać, szeregowi pracownicy sami mogą i powinni zainicjować działania.

Tags:

Category: Gazeta - marzec 2023, Gazeta - marzec 2023 - 2cd.

Comments are closed.