Black Lives Matter ? trwa walka o sprawiedliwość

| 1 września 2020
28.08.20 Waszyngton
28.08.20 Waszyngton

Tysiące osób demonstrowały w Waszyngtonie 28 sierpnia, domagając się sprawiedliwości rasowej po zabiciu przez rasistowską policję George?a Floyda, Breonny Taylor i innych czarnych Amerykanów.

Demonstracja odbyła się zaledwie kilka dni po tym, jak policja siedmiokrotnie postrzeliła Jacoba Blake?a w mieście Kenosha.

Takie protesty ruchu Black Lives Matter (życie czarnych ma znaczenie) odbywają się w wielu amerykańskich miastach. I teraz rozprzestrzenia się bojkot wielu imprez sportowych, obejmujący koszykówkę, baseball, futbol i tenis.

Zwolennik Trumpa

Sytuacja staje się coraz groźniejsza. Samozwańczy ?stróż prawa?, gorący zwolennik Donalda Trumpa Kyle Rittenhouse, zabił dwóch uczestników protestu w Kenoshy ? i został za to pochwalony w mediach przez prawicowych komentatorów.

Rittenhouse był członkiem Programu Kadetów ds. Bezpieczeństwa Publicznego Departamentu Policji w Grayslake, który ?oferuje chłopcom i dziewczętom możliwość podjęcia kariery w organach ścigania? poprzez ?praktyczne zajęcia zawodowe?, takie jak szkolenie z broni palnej.

Grupy uzbrojonych białych rasistów od jakiegoś czasu gromadzą się w pobliżu antyrasistowskich protestów i pozują z bronią wojskową.

Podczas protestów w Kenoshy policja powitała ich z uśmiechem, oferując im butelki wody. Przemoc skrajnej prawicy musi teraz spotkać się z równie zdecydowaną reakcją ruchu.

Ważne jest, aby Black Lives Matter nie było wypierane z ulic, ale zamiast tego powróciło na nie w jeszcze większej liczbie.

Ale potrzebne jest coś więcej niż liczby. Trzeba obudzić siłę, która może sparaliżować cały ten system gospodarczy i społeczny, który usprawiedliwia rasistowskie zabójstwa.

Strajk

Chodzi o mobilizowanie pracowników do strajku.

Antykapitaliści powinni również podkreślić, że, szczególnie w obliczu tej fali przemocy samoobrona przeciw rasistom nie jest przestępstwem.

Tags:

Category: Gazeta - wrzesień 2020, Gazeta - wrzesień 2020 - cd.

Comments are closed.