Koronacytaty

| 1 maja 2020

Trump chce leczyć koronawirusa wstrzykiwaniem środków dezynfekujących

Amerykański prezydent wprowadził w czwartek (23 kwietnia) na swoim codziennym briefingu w Białym Domu w osłupienie dziennikarzy, pytając się swojej koordynatorki ds. walki z koronawirusem dr Deborah Birx, czy nie można wprowadzić światła do organizmu chorego na COVID.

?Przypuśćmy, że uderzamy, że uderzamy w ciało ogromnym światłem, czy to ultrafioletowym, czy po prostu bardzo silnym światłem? ? mówił prezydent, wymuszając na dr Birx coraz bardziej pokerową twarz. Wszystko dlatego, że dowiedział się, iż wirus źle znosi ciepło i wilgoć. 

?Środki dezynfekujące zabijają wirusa w minutę, jedną minutę. Czy jest sposób, żeby zrobić to poprzez zastrzyk, takie czyszczenie? Ciekawe byłoby to sprawdzić? ? mówił Trump. 

OKO.press 25.04.2019


Pamiętajmy, że Bosak to faszysta!

Tabliczki: "NIE dla Konfederacji rasistów i faszystów"

Bosak wraca do korzeni: antysemityzm i homofobia. Spot Krzysztofa Bosaka (też od piątku na FB(…) Trzeba zaznaczyć, że kandydat Konfederacji  w swoim materiale zaatakował w sposób bezpośredni kontrkandydatów, zwłaszcza Roberta Biedronia (w spocie pojawia się sugestia, że Biedroń ?karierę polityczną  zbudował na swoich upodobaniach seksualnych?), ale też Andrzeja Dudę, przez sugerowanie jego bliskich kontaktów z Żydami. [Bosak] robił wiele, by nie eksponować skrajności poglądów własnych i swego ugrupowania.

Wystarczy jednak obejrzeć jego spot, by uświadomić sobie, co kryje się pod tą wygładzoną wyborczo powierzchnią. Film adresowany jest głównie do twardego elektoratu Konfederacji i w sposób typowy dla jego poglądów uderza ? przez atak na Biedronia ? w środowiska LGBT, a przez zarzut skierowany do Dudy ? przypomina o niechęci do Żydów.

OKO.press 27.04.2020


Rządowe niedofinansowanie ochrony zdrowia zabija

Główny Inspektorat Sanitarny zebrał statystyki dotyczące sposobu i miejsc, w których najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem.

Wynika z nich, że najbardziej zagrożone są szpitale i domy pomocy społecznej. Dużo jest też zakażeń tzw. poziomych oraz od zakażonych domowników.

Według statystyk opracowanych przez GIS, prawie jedna trzecia przypadków stanowią zachorowania poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni (30,1%).

Dotyczy to zarówno pacjentów jak i personelu medycznego placówek ochrony zdrowia. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja m.in. dlatego, że zakażeni lekarze i pielęgniarki muszą poddać się leczeniu i kwarantannie, przez co siły medyczne do walki z epidemią są uszczuplone.

Trudna jest również sytuacja w domach pomocy społecznej. Dochodzi tam do aż 6,6 proc. zakażeń i dotyczą często osób cierpiących na inne choroby, a przez to szczególnie zagrożonych.

Polskatimes.pl 11.04.2020

Category: Gazeta ? maj 2020, Gazeta ? maj 2020 - 2cd.

Comments are closed.