Globalny protest przeciw rasizmowi w 8 polskich miastach – 21 marca 2020 r.

| 1 lutego 2020
Demonstracja antyrasistowska 21 marca 2020

Od organizatorek/ów:

W dniu 21 marca, w wielu krajach, odbywają się demonstracje antyrasistowskie z okazji ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową,

W tym dniu protestować będziemy także w Polsce. Już po raz piaty Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi organizują demonstrację antyrasistowską w Warszawie. Odbędzie się także wiele akcji w innych miastach.

Już wiadomo, że 21 marca demonstracje odbędą się w tych miastach: Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Poznań, Kielce, Szczecin. Prawdopodobnie dołączą też inne. Jeśli chcesz zorganizować akcję w swoim mieście skontaktuj się z ZPR: zpr.antyrasizm@gmail.com

O kolejnychszczegółach będziemy informować na stronie Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi https://www.facebook.com/ZjednoczeniPrzeciwRasizmowi/

Oto międzynarodowy apel w sprawie demonstracji:

DEMONSTRUJMY DLA ŚWIATA PRZECIW RASIZMOWI

#WorldAgainstRacism #M21

Deklaracja dotycząca ONZ-owskiego Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem – 21 marca 2020 r.

Zagrożenie rasizmem i faszyzmem rośnie z dnia na dzień. Rasizm, islamofobia i antysemityzm wszędzie się nasilają. W wyniku tego doświadczamy niepokojącego wzrostu przestępstw z nienawiści. Przeciwstawiamy się wszelkim formom rasizmu, bigoterii oraz solidaryzujemy się z uchodźcami i ze wspólnotami Romów i Sinti.

Narastający opór wobec wzrostu faszyzmu, skrajnej prawicy i rasistowskiego populizmu już istnieje i pokazał, że może być skuteczny. Potrzebujemy teraz większej jedności i solidarności międzynarodowej, aby stawić czoła rasizmowi i skrajnej prawicy.

Z tych i wielu innych powodów koordynujemy międzynarodowe demonstracje Świat Przeciw Rasizmowi #WorldAgainstRacism 21 marca 2020, z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem ustanowionego przez ONZ.

W ubiegłym roku, w marcu 2019 r., demonstrowaliśmy w ponad 60 miastach świata, z dziesiątkami tysięcy ludzi maszerujących przeciw wzrostowi skrajnej prawicy, rasizmu i faszyzmu. W tym roku zamierzamy poszerzyć solidarność międzynarodową i walczyć o większe demonstracje w kolejnych miejscach na całym świecie.

Tags:

Category: Gazeta - luty 2020, Gazeta - luty 2020 - cd.

Comments are closed.