Dość plugawej homofobii PiS-u!

| 1 września 2019
10.08.19 Marsz Równości w Płocku.

Homofobia jest jednym z dwóch filarów w kampanii wyborczej PiS-u. Drugim jest oczywiście nieustająca propaganda sukcesu. Jakie są cele tej rządowej strategii nienawiści? 

Tak, jak rasistowska prawica na całym świecie, ludzie Kaczyńskiego próbują zdobyć zwolenników, posługując się pogardą wobec różnych mniejszości i budując atmosferę zagrożenia. PiS wciąż stosuje rasizm, szczególnie w rządowych TVP Wiadomościach. Jednak stra- szenie uchodźcami staje się niewystarczająco skuteczne. Stąd atak na osoby LGBT+.

Pamiętajmy, że PiS nie pierwszy raz posługuje się obrzydliwą homofobią. Lech Kaczyński, sprawując urząd prezydenta Warszawy, dwa razy zakazał zorganizowania Parady Równości w Warszawie (w latach 2004 i 2005). Drugi zakaz został złamany po tym, jak 10 000 osób, wbrew zakazowi, przeszło ulicami stolicy. Na owe czasy była to ogromna liczba uczestników Parady.

Nie zapomnijmy też, że przez lata skrajna prawica i faszyści w Polsce głównie kierowali swoją nienawiść wobec gejów.

W 2019 roku rząd stosuje homofobię również z innego powodu. Chce pomóc swojemu wiernemu sojusznikowi, czyli hierarchii Kościoła katolickiego i przykryć haniebną sprawę gwałtów popełnionych na dzieciach przez księży, ujawnionych w szokującym dokumencie ?Tylko nie mów nikomu? braci Sekielskich i przed- stawionych w filmie ?Kler?.

Bzdury Kaczyńskiego

Stąd bzdury Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków ekipy rządzącej na temat seksualizacji dzieci ?od kołyski?. By odsunąć uwagę społeczeństwa od pedofilów kościelnych i ich obrońców w episkopacie, PiS chce, by ludzie winili za pedofilię osoby głoszące tak zwaną ?ideologię LGBT? .

Kaczyński sam nadał ton homofobicznej kampanii nienawiści, gdy w kwietniu powiedział, że ruch LGBT zagraża ?naszej tożsamości, naszemu narodowi, jego trwaniu, a więc i państwu polskiemu?. 

Takie słowa doprowadziły do większego poparcia dla skrajnie prawicowych zbirów, którzy przy bierności policji zaatakowali marsz równości w Białymstoku i starają się blokować kolejna marsze równości.

Biskupi także podsycają atmosferę przemocy. Mowa tu o arcybiskupie Jędraszewskim, ale nie tylko (patrz ramka).

Na szczęście coraz więcej miast organizuje swoje pierwsze marsze równości ? ostatnio Płock (10.08), Radomsko (17.08) i Gorzów Wielkopolski (24.08), a w Elblągu marsz odbędzie się 28 września. Liczba miast goszczących marsze równości wynosi obecnie 26. 

Demonstracje uliczne są niezbędnym sposobem na walkę z homofobią rządu i skrajnej prawicy. Podczas każdej takiej demonstracji liczba uczestników i machających z okien i chodników sympatyków jest większa niż przeciwników.

Należy ten ruch uliczny rozszerzyć ? musimy działać m.in. na uczelniach. W szczególności trzeba do tych manifestacji wciągnąć związkowców. Sprawa ta powinna być oczywista dla liderów związkowych. Przecież w każdym związku zawodowym są osoby LGBT+. Związki zawodowe mają walczyć z dyskryminacją wobec nich, nie udawać, że problem nie istnieje.

Siła związków zawodowych jest oparta na pracowniczej solidarności. Jak można budować taką solidarność, jeśli pozwala się rządzącym szczuć jednych pracowników przeciwko drugim?

Nie dość, że większość kierownictw związkowych nie traktuje homofobii poważnie, to lider NSZZ ?Solidarność?, Piotr Duda, wręcz włącza się do kampanii nienawiści rządu i episkopatu (patrz cytaty poniżej).

Jak ma czuć się członek lub członkini związku będący gejem, lesbijką lub osobą trans, jeśli lider tego związku zachęca innych członków do szczucia na swoich kolegów i koleżanki LGBT.

Jeśli ktoś powie, że prawa osób LGBT+ nie mają nic wspólnego ze związkami zawodowymi, można teraz błyskawicznie odpowiedzieć: ?Haniebne słowa Piotra Dudy czynią te prawa sprawą związkową. Klękanie przed homofobami rządu i episkopatu niszczy jedność związkową?.

Niektórzy szeregowi aktywiści już dziś nalegają, by ich związek zawodowy przyłączył się do marszów lub parad równości, i sami przyprowadzają do nich koleżanki i kolegów z pracy. Ważne jest, by takie działanie zostało wielokrotnie powielane.

(Homofobia w tym tekście jest rozumiana jako nienawiść i pogarda wobec osób LGBT+).

Andrzej Żebrowski

Absurdalne i groźne słowa nienawiści

O ruchu LGBT i ideologii gender Kaczyński powiedział:

?Obecnie zagrażają one naszej tożsamości, naszemu narodowi, jego trwaniu, a więc i państwu polskiemu?. 24.04.2019  Jarosław Kaczyński podczas konferencji ?Być Polakiem ? duma i powinność? w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku.

Nie pozwolimy na to, by polska rodzina została rozbita, by polskie dzieci były od przedszkola demoralizowane, seksualizowane, by im zabierano dzieciństwo ? wyliczał polityk. 18.08.2019 Jarosław Kaczyński podczas rodzinnego pikniku w Stalowej Woli

I jej właśnie broni ksiądz arcybiskup. Jesteśmy tobie, ekscelencjo, najdostojniejszy księże arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni. 18.09.2019 Stalowa Wola. Kaczyński w ultrasłużalczy sposób chwali arcybiskupa Jędraszewskiego za obronę ?normalnej rodziny? gdy ten mówił o ?tęczowej zarazie?.

Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa. 01.08.2019  Arcybiskup Marek Jędraszewski w bazylice Mariackiej w Krakowie.

Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym, trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli. (…) Tak postąpiono z błogosławionym Jerzym Popiełuszką, którego najpierw usiłowano zniesławić przy pomocy kłamstw i prowokacji, a gdy to się nie powiodło, związano go i wrzucono do Wisły. (?) Dlaczego prorok bywa prześladowany? Bo przekazuje ludziom to, co mu Bóg powiedział, a nie to, co ludzie pragną usłyszeć. Ludzie zazwyczaj nie wierzą w proroctwa, które nie potwierdzają ich własnej opinii, stąd tłumy nie lubią prawdy ? mówił duchowny w homilii. 18.08.2019  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki na stadionie w Chojnie (województwo wielkopolskie).

Umiłowany Księże Arcybiskupie! Serdecznie dziękuję w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ?Solidarność?, za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym Kraju ideologię LGBT+. To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo. Spotkało za to Jego Ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb. Szczególnie poraża poziom manipulacji i nadinterpretacji niektórych liberalnych mediów. Jednak w tej ważnej i trudnej próbie, może Ksiądz arcybiskup liczyć na nasze wsparcie i pomoc. (…) Wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów Ksiądz Arcybiskup użył. Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję. 09.08.2019 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ ?Solidarność? w liście do abp. Jędraszewskiego

Category: Gazeta - wrzesień 2019

Comments are closed.