Dość morderczej polityki Unii Europejskiej – Solidarni z uchodźcami!

| 1 września 2015

dziecko.uchodzca

Masowa zagłada trwa. Mordercza polityka Unii zbiera śmiertelne żniwo. Codziennie przychodzą wieści o ludziach, którzy giną, ponieważ chcą po prostu przekroczyć granice Unii Europejskiej.

Gdy pisano ten tekst (28 sierpnia), dowiedzieliśmy się o kolejnych ofiarach.

– W Austrii, jednym z najbogatszych krajów świata, przy autostradzie wydobyto z ciężarówki 71 ciał. Prawdopodobnie byli to uchodźcy z Syrii.

– Około 200 osób z krajów afrykańskich utonęło u wybrzeży Libii, gdy przewożąca ich łódź się przewróciła.

Tak więc kolejne ofiary trzeba będzie dodać do danych Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM). Według IOM, od początku bieżącego roku do połowy sierpnia śmierć poniosło 2349 osób, próbując dostać się do Europy przez Morze Śródziemne. W całym 2014 roku zginęło 3279 ludzi. Te dane stanowią minimum ? inne szacunki mówią o większej liczbie ofiar śmiertelnych.

 Media

Media są bezlitosne. Czytamy takie tytuły jak ?Imigranci szturmują Europę?, czy ?Imigracyjne tsunami?.

Panuje rasistowska nowomowa ? stosuje się hierarchię narodów i tak zwanych ?ras?.

Weźmy na przykład fakt, że obecnie w Polsce mieszka ponad 37 tys. Brytyjczyków urodzonych na Wyspach. Ponad 5 milionów Brytyjczyków zadomowiło się w innych krajach.

Oczywiście ich się nigdy nie nazywa ?migrantami?, bo to przecież nasi przyjaciele z Zachodu. (W mediach anglojęzycznych mówi się o takich ludziach, że są ?expatriates? lub używa się sympatyczniejszej zdrobniałej formy ?expats?. Brzmi to ciepło i przyjaźnie ? po prostu są to ludzie znajdujący się poza (?ex?) ojczyzną (?patria?)).

Zgodnie z rasistowską hierarchią najgorzej dostaje się czarnoskórym ludziom z Afryki, którzy niemal zawsze są pokazywani w tłumie i prawie nigdy zwyczajnie po ludzku jako jednostki. Czasami ci ludzie są uchodźcami z wojen, w które się miesza Zachód, czasami ?tylko? szukają lepszego życia. Tych ostatnich się najbardziej krytykuje ? co wydaje się dziwne w kraju, skąd ludzie masowo emigrują właśnie z tego powodu.

Politycy

Poza tym mamy sztuczny humanitaryzm polityków,  będący przykrywką dla ich antyimigranckiej polityki. ?Prezydent Europy? Donald Tusk przekonuje, że nie można tolerować tylu ofiar śmiertelnych, jakby nie zauważył, że sam jest współodpowiedzialny za politykę Unii, która zabija tysiące ludzi na Morzu Śródziemnym.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel mówi podobnie, jednak w sierpniu tak długo czekała, by potępić wywołane przez nazistów antyimigranckie zamieszki w Dreźnie, że w internecie powstała masowa kampania pod hashtagiem #Merkelschweigt (milczącaMerkel).

Politycy głównego europejskiego nurtu stosują obrzydliwe epitety, których nie wstydziliby się faszyści. Przykładowo, w Brytanii premier Cameron określił uchodźców mianem ?chmary nadciągającej zza Morza Śródziemnego?.

W  Polsce rząd Ewy Kopacz nie potrafił się nawet zgodzić na majową propozycję Komisji Europejskiej, by przyjąć 2659 imigrantów. Jedynie 2 tys. uchodźców trafi do Polski, i ta liczba zostanie rozłożona w czasie do września 2018 roku. Okazuje się, że ?stać nas? tylko na kilkaset osób rocznie, dużo mniej niż liczba NATO-wskich żołnierzy których ?gościmy?.

Taka postawa może dziwić zważywszy, że często politycy mówią o starzejącym się społeczeństwo i że nie będzie komu pracować na przyszłych emerytów.

Przypomnijmy, że:

–  w 23-milionowej Syrii do sierpnia 2014 r. 6,5 milionów ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu wojny domowej, a 3 miliony opuściło kraj.

– 1,2 miliony Syryjczyków uciekło do Libanu ? kraju z 4,5 milionową populacją!.

– Porównać to należy z Europą. Na razie w tym roku 200,000 imigrantów przyjechało z różnych krajów do Europy. To tylko 0,027% 740-milionowej ludności naszego kontynentu.

– Połowa migrantów (czyli nie tylko uchodźców) w Europie pochodzi z dwóch krajów – z Syrii (38%) i Afganistanu zniszczonego przez okupacyjne wojska Zachodu (12%).

 

Mówimy:

Dlaczego tylko bogaci mają mieć prawo do zamieszkania tam, gdzie im się podoba?

Otworzyć granice – dość morderczej i rasistowskiej polityki Unii Europejskiej!

Żaden uchodźca nie zamknął w Polsce szpitala, nie zwalniał tysięcy ludzi, nikogo nie eksmitował ? kierujmy swoje oburzenie przeciw tym, którzy takich rzeczy dokonują.

Migranci i uchodźcy są tu mile widziani! Solidaryzujemy się z nimi!

 Andrzej Żebrowski

Patrz też:

Macedonia ? Uchodźcy przełamują blokadę

Category: Gazeta - wrzesień 2015

Comments are closed.