Muzyka: Illusion „Opowieści”

| 1 kwietnia 2014

illusion - opowieści

Illusion to polski zespół rockowy. Liderem grupy jest charyzmatyczny Tomasz Lipiński, znany również pod pseudonimem Lipa. Lipiński przez kilka ostatnich lat poświęcił się karierze solowej (między innymi udany projekt LiPaLi, który uświetnił znany muzyk sceny jazzowej – Tymon Tymański).

Na szczęście po szesnastu latach przerwy zespół znów zabrał się wspólnie do pracy i nagrał doskonałą płytę studyjną – Opowieści. Illusion gra alternatywną odmianę rocka z elementami hardcoru i grunge?u.

Jest też sporym ewenementem na polskim rynku muzycznym. Illusion nie jest czystą kopią takich zespołów jak Pearl Jam czy Rage Against the Machine. Zespołowi udało się połączyć cięższą wersję rocka z mocnymi i niebanalnymi tekstami śpiewanymi po polsku.

Dość agresywne brzmienie i charakterystyczny zachrypnięty głos Lipy przebiły się do stacji radiowych. Zespół stał się bardzo popularny nie tylko wśród młodych słuchaczy. Illusion powraca w dobrym stylu. Może nie odkrywa nowych muzycznych horyzontów, ale z pewnością jest świetnym antidotum na twórczość gwiazd wyprodukowanych masowo przez telewizyjne fabryki celebrytów – Must be the Music czy Voice of Poland.

Opowieści dostępne w sklepach od 22 marca.

Maciej Bancarzewski

Category: Gazeta - kwiecień 2014

Comments are closed.