Przywrócić do pracy Małgorzatę Sokalską! Stop antyzwiązkowym represjom – śr. 18.07.2012

| 16 lipca 2012

Pikieta pod hotelem Radisson Blu - 12 czerwca

PIKIETA

Środa, 18 lipca, 2012
godz. 10.00

Przed hotelem Radisson Blu Sobieski
pl. Zawiszy 1,
Warszawa  

 

OGÓLNOKRAJOWA DEMONSTRACJA 

Czwartek, 28 czerwca, 2012
godz. 10.00
Przed hotelem Radisson Blu Sobieski
pl. Zawiszy 1,
Warszawa

W kwietniu 2011 r. Małgorzata Sokalska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w hotelu Jan III Sobieski (dziś Radisson Blu Sobieski) w Warszawie została zwolniona z pracy z pogwałceniem przepisów prawa pracy. Od ponad roku Małgorzata walczy o przywrócenie do pracy – razem zkoleżankami i kolegami związkowcami.

Pikiety pod hotelem mają miejsce codziennie ? nawet podczas EURO 2012. Najliczniejszy protest w tym tygodniu odbędzie się w czwartek (28 czerwca). Wezmą udział związkowcy z całego kraju ? m. in. z branży spożywczej i hotelarskiej.

Przyjdź pokazać swoją solidarność z Małgorzatą.

Przypomnijmy, że rządowi posłowie z Parlamentarnego Zespołu do spraw Wolnego Rynku obecnie przygotowują projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych, który m. in. likwiduje etaty związkowców, wyprowadza związki zawodowe z zakładów i pozbywa działaczy wpływów na decyzje w przedsiębiorstwach. Rząd Tuska apeluje do związkowców, by nie protestowali w czasie Euro 2012. Jednocześnie w podstępny sposób próbuje przeforsować te groźne zmiany w czasie największego futbolowego szumu medialnego.

Przywrócić do pracy Małgorzatę Sokalską!
Stop antyzwiązkowym represjom!

Organizator: NSZZ „Solidarność”

Category: Wydarzenia i spotkania

Comments are closed.