Faszystowskie zbiry w Sejmie

| 1 maja 2024
Faszystowskie zbiry w Sejmie

23 kwietnia zbiry z faszystowskiej Straży Narodowej zostały zaproszone do Sejmu, by „uczestniczyć” w pierwszym posiedzeniu komisji ds. aborcji.

Zapraszający w imieniu klubu Konfederacji to poseł Grzegorz Braun – najsłynniejszy antysemita w dzisiejszej Polsce – oraz posłanka Karina Bosak z faszystowskiego Ruchu Narodowego.

Posiedzenie trwało zaledwie 7 minut, więc zbiry nie mogły zbyt wiele wskórać. Jednak ich intencje były jasne. Ich obecność miała na celu zastraszenie posłanek i posłów opowiadających się za liberalizacją morderczej dla kobiet ustawy antyaborcyjnej. Historia faszyzmu w różnych krajach pokazuje nam, że faszyści nie tylko terroryzowali ludzi na ulicach, ale także atakowali posłów i posłanki.

Nie dajmy się więc nabrać, że Konfederacja to tylko kolejna konserwatywna partia, jak lubią się przedstawiać jej parlamentarzyści. W żadnym razie nie można na nich głosować. Głos na Konfederację – na przykład w nadchodzących wyborach do europarlamentu – to głos za budową faszyzmu w Polsce.

Skrajna prawica jest realnym zagrożeniem. W dopiero co zakończonych lokalnych wyborach kandydat Konfederacji Patryk Marjan został wybrany na nowego prezydenta Bełchatowa. W drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał niepokojąco wysoki wynik – 62,89 proc. głosów. Marjan jest członkiem wchodzącej w skład Konfederacji partii skrajnych neoliberałów i rasistów – Nowa Nadzieja, której liderem jest Sławomir Mentzen.

Odmowa głosowania na Konfederację nie wystarczy. Trzeba wyjść na ulice przeciwko skrajnie prawicowym zbirom.

Andrzej Żebrowski

Tags:

Category: Gazeta - maj 2024, Gazeta - maj 2024 - cd.

Comments are closed.