Co słychać?

| 1 października 2023

Lider związkowy solidaryzuje się z migrantami

Umiarkowany lider związkowy potrafił z całą mocą powiedzieć to, co trzeba. Paul Nowak, sekretarz generalny Kongresu Związków Zawodowych (TUC) w Brytanii:

„Jestem dumny, że jestem wnukiem imigrantów.

Kiedy więc słyszę, jak Minister Spraw Wewnętrznych mówi o „inwazji imigrantów”, że jej marzeniem jest deportacja ludzi do Rwandy; kiedy widzę imigrantów przetrzymywanych na barce z legionellą lub słyszę, że minister imigracji nakazał zamalowanie murala dla dzieci – dla mnie jest to sprawa osobista.

Bowiem prawdziwi wrogowie klasy pracowniczej w tym kraju nie przypływają małymi łódkami. Oni przylatują prywatnymi odrzutowcami!

Nasz ruch stoi po stronie wszystkich ludzi pracy, niezależnie od tego, gdzie się urodzili, niezależnie od ich rasy, niezależnie od narodowości.

Każdy migrant jest moją siostrą, moim bratem. A ten rząd jest wstydem dla nas wszystkich, ponieważ nasz kraj nigdy nie powinien odwracać się plecami od osób uciekających przed biedą, prześladowaniami i wojną.”

Zjazd TUC 11.09.2023


Policja zabija

Policja bije i dusi — bo może. I zabija. Ile jest tych śmierci w czasach PiS? Na pewno 34.

Trzeba było pracy dziennikarzy, by pokazać, do czego zdolna jest policja w Polsce. Bo system kontroli nad działaniami policji został przez PiS rozmontowany. Policja bije i dusi — bo może. I zabija. Ile jest tych śmierci w czasach PiS? Na pewno 34.

Onet 4 października ujawnił nagranie, na którym widać, jak czterech policjantów i dwóch pracowników izby wytrzeźwień bije – doprowadzając do śmierci – unieruchomionego młodego człowieka. To Dmitro Nikiforenko, Ukrainiec pracujący we Wrocławiu. Wszystko to zdarzyło się w 2021 r. Śmierć była głośna, ludzie protestowali i wyrażali oburzenie [zdjęcie powyżej].

Dmytro Nikiforenko jest jedną z co najmniej 34 ofiar przemocy ze strony polskiej Policji w ciągu ostatnich pięciu lat. Co najmniej, bo 34 ofiary znane są Rzecznikowi Praw Obywatelskich. A teraz to już nawet 35 – 25 sierpnia we Wroclawiu po interwencji policji zmarł Norweg, 28-letni Leo Krafft.

OKO.press 04.10.2023

Tags:

Category: Gazeta - październik 2023, Gazeta - październik 2023 - 2cd.

Comments are closed.