Co słychać?

| 1 lutego 2020

Kolejny faszysta w IPN

?Gdy widze ze protestuja te lewackie degeneraty, lgbtowcy, podludzie (…) precz z lewackim bydłem wygonic je do obory zeby przestali nadal deprawowac mlodzież albo do kanału i na wysypisko smieci? [zachowano pisownię oryginalną] ? napisał użytkownik ?Naród Polski? na portalu ?Dziennika Polskiego?.

Sąd ustalił, że to dr Rafał Dobrowolski z Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W Instytucie Pamięci Narodowej od lat funkcjonuje skrzydło narodowo-radykalne. Od początku kadencji prezesa Jarosława Szarka jest coraz liczniejsze i bardziej wpływowe. Jeden z przedstawicieli tego środowiska zasiada od 2017 roku w Komitecie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie.

(?) Dr Rafał Dobrowolski jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (?) W 2001 roku napisał pracę seminaryjną o Obozie Narodowo-Radykalnym, która została opublikowana w sieci przez Narodowe Odrodzenie Polski, partię otwarcie neofaszystowską.

OKO.press 30.01.2020


Dzieci nie są priorytetem dla rządu

Dr Agnieszka Dąbrowska, psychiatra dziecięcy z warszawskiego ośrodka ?Relacje?: W ostatnim roku z powodu śmierci samobójczej zniknęły w Polsce ponad 3 klasy! Sytuacja jest tragiczna: samobójstwo to najczęstsza przyczyna śmierci polskich dzieci. Częstsza niż choroby nowotworowe i wypadki komunikacyjne!

(?) Warunki [w dziecięcych oddziałach psychiatrycznych] są koszmarne. Materace klei się taśmą, bo są nieraz podziurawione. Regularnie na oddziale młodzieżowym są zalane łazienki. Jedna jest czynna, a druga nie. I ciągle panuje wilgoć. W każde wakacje trzeba odgrzybiać pomieszczenia.

Pamiętam, że na jednym z oddziałów był tak ogromny grzyb na ścianie, że dzieciaki nadawały mu imię, jak jakiejś postaci z kreskówki. No i wszędzie pomazane ściany, wierszyki o samobójstwach, wulgaryzmy? To nie są warunki ułatwiające zdrowienie.

onet.pl 03.02.2020

Category: Gazeta - luty 2020, Gazeta - luty 2020 - cd.

Comments are closed.