Studentki i studenci pokazują, jak walczyć z faszyzmem

| 1 grudnia 2019
Blokada antyfaszystowska przed Bramą Główną Uniwersytetu Warszawskiego

20 listopada studentki i studenci zablokowali faszystów, nie pozwalając im na demonstrowanie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego! Na proteście pojawiło się ponad 200 antyfaszystek i antyfaszystów przeciw ok. 20 faszystów. To już trzecia taka akcja w tym roku. Ostatnie miały miejsce w kwietniu i maju. Akcję zorganizował Studencki Komitet Antyfaszystowski.

Uzasadnienie protestu napisane przez organizatorki/ów:

?Skrajnie prawicowe ugrupowania pod płaszczykiem walki z ?lewicowymi ekstremistami? po raz trzeci chcą urządzić manifestację pod Bramą Główną Kampusu UW, a w konsekwencji najprawdopodobniej na niego wtargnąć. Choć ich wcześniejsze wydarzenia okazały się porażką, a nasz Uniwersytet został obroniony, nie powinniśmy spoczywać na laurach. To właśnie na nasze zmęczenie liczą.

Wybielanie faszyzmu, przerwanie projekcji filmu o prawach osób LGBTQIA+, rozdawanie homofobicznych i antysemickich ulotek przed bramą kampusu, rozrzucanie materiałów gloryfikujących wprowadzenie gett ławkowych i chwalących dążenie do ograniczenia liczby studentów i studentek niepolskiego pochodzenia to tylko niektóre spośród wielu haniebnych działań radykalnej prawicy na Uniwersytecie.

Nie możemy dopuścić do tego, aby nasza wspólna przestrzeń została zawłaszczona przez organizacje siejące nienawiść wobec osób o innym kolorze skóry, wyznania czy orientacji seksualnej!?


Niemcy 20 tys. kontra AfD!

30.11.19 Brunszwik. Około 20 tys. osób protestowało w Brunszwiku  przeciwko skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD).

30.11.19 Brunszwik. Około 20 tys. osób protestowało w Brunszwiku przeciwko skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Demonstracja miała miejsce pod budynkiem, gdzie odbywał się zjazd tej partii. Wśród członków rasistowskiej AfD są otwarci naziści.

Tags:

Category: Gazeta - grudzień 2019, Gazeta - grudzień 2019 - cd.

Comments are closed.