Premiery filmowe na DVD

| 1 marca 2019

Tajemnice Laketop. China Girl

Fantastyczny drugi sezon thrillera produkcji BBC. Ponownie mroczna i bardzo oryginalna fabuła z silnym kobiecym charakterem, policjantki z Sydney ? Robin Griffin (Elizabeth Moss znana także z innych serialowych produkcji takich, jak Mad Men czy Opowieść Podręcznej).

Premiera: 14 lutego

Dziewczyna w sieci pająka

To anglojęzyczna ekranizacja kolejnej książki z popularnego cyklu Millennium dopisanej po śmierci Stiega Larssona przez Davida Lagercrantza. Kontrowersyjny zabieg książkowego ?przedłużenia? Millennium częściowo się udał. Filmowa Dziewczyna w sieci pająka nie oddaje już nastroju twórczości Larssona. Twórcy filmu skupili się bardziej na efektach specjalnych, niż na fabule.

Premiera: 6 marca

Kler

Jeśli ktokolwiek nie zdążył zobaczyć Kleru w kinie, a zrobiło to kilka milionów widzów (nie tylko w Polsce), film Wojciecha Smarzowskiego wreszcie jest dostępny na DVD. Jeszcze bardziej aktualny w świetle ostatnich wydarzeń związanych z korupcją i wykorzystywaniem seksualnym w kościele katolickim (obszerna recenzja filmu w zeszłorocznym, październikowym numerze ?Pracowniczej Demokracji?).

Premiera: 6 lutego

7 uczuć

DVD filmu "7 ucxzuć"

Plejada polskich aktorów w kolejnej niekonwencjonalnej komedii Marka Koterskiego. Śmieszne dialogi i dobrze odtworzona sceneria (bohater cyklu filmów Kotarskiego ? Adaś Miauczyński powraca do lat szkolnych). Doskonały zakup dla tych widzów, którzy nie chcą oglądać Planety Singli 3 czy Kogla Mogla (też) 3 w kinach.

Premiera: 21 lutego

Maciej Bancarzewski

Tags:

Category: Gazeta - marzec 2019, Gazeta - marzec 2019 - cd.

Comments are closed.