11 listopada demonstrujemy przeciw faszyzmowi i rasizmowi!

| 1 listopada 2018
11.11.2017 Warszawa

11.11.2017 Warszawa

W setną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości ulice Warszawy będą zdominowane przez marsz organizowany przez skrajną prawicę, z organizacją faszystowską ONR na czele.

Jest to powodem do oburzenia, gniewu, protestu i działania.

Nie zgadzamy się, by marsz z banerami o wyższości ?białej rasy?, flagami z krzyżem celtyckim i falangą był bagatelizowany, popierany a nawet otwarcie promowany przez polityków związanych z obozem rządowym. Wyjdźmy więc zaprotestować w dniu 11 listopada.

Zorganizowane zostały dwa protesty ? szkoda, że nie udało się ich lepiej skoordynować, żeby można było łatwo pójść z jednej na drugą demonstrację.

Demonstracja antyfaszystowska: spotyka się o godz. 14:00 na Placu Unii Lubelskiej. To ważne, by być na miejscu punktualnie! Stąd wyrusza w kierunku -> Placu Zbawiciela, przechodzi przez -> Plac Konstytucji i rusza -> ul. Piękną w kierunku -> Alei Ujazdowskich. Stąd uda się prosto na -> Plac Trzech Krzyży, gdzie odbędą się końcowe przemówienia. Organizatorzy/ki: Koalicja Antyfaszystowska

O godzinie 14.00 Obywatele RP i Strajk Kobiet organizują stacjonarną demonstrację by wyrazić bezpośredni sprzeciw wobec tzw. Marszu Niepodległości. Miejsce: skwer Stanisława Wisłockiego ? przy Rondzie de Gaulle?a.

Category: Gazeta - listopad 2018

Comments are closed.