Szczeciński socjalista: ?Musimy wspomagać mieszkańców w ich codziennej walce?

| 1 września 2018
Jakub Olszewski

Jakub Olszewski

Wszyscy doskonale wiedzą, że okres wyborów to czas wzmożonego zainteresowania polityką.

Nawet ci, którzy od wszelkiej polityki starają się trzymać na dystans, zmuszeni są wówczas przez bieg wydarzeń, zalew propagandy i siłę współczesnych mediów do zajęcia stanowiska w sprawie: kogo poprzeć?

Dotyczy to także wyborów lokalnych, gdzie rozstrzygają się sprawy w decydujące o naszym codziennym życiu. Transport, infrastruktura, ochrona środowiska i mnóstwo innych rzeczy ? o tym decyduje się na poziomie lokalnym. Socjaliści nie tylko nie mogą tych problemów unikać, przeciwnie ? powinni się jak najbardziej włączyć w ich rozwiązywanie.

Oczywiście nie sami, tylko wraz z lokalnymi wspólnotami, z ludźmi, których interesują często tak zwane przyziemne problemy.

Bo to, czy mieszkańcy mają czym dojechać do pracy, szkół i przychodni, czy żyją obok trującej ich fabryki, czy na chodnikach nie łamią sobie nóg ? to wszystko jest również naszą sprawą.

Dlatego musimy wspomagać mieszkańców w ich codziennej walce. A w okresie wyborów stawać do walki z politycznymi hochsztaplerami, oszustami jakich pełno i zwykłymi drobnymi cwaniaczkami, którzy na plecach społeczeństwa budują sobie swoje małe ?księstewka?.

Dlatego jako działacz Pracowniczej Demokracji i oddolny socjalista staję do wyborów ze społecznym programem i uzbrojony we współpracę z ludźmi, którzy dla rządzących macherów, wytrawnych intrygantów i karierowiczów, są jedynie dostarczycielami podatków i głosów wyborczych.

Startuję z listy Szczecińskiego Ruchu Miejskiego, grupy miejskich działaczy i aktywistów, którzy od lat zajmują się takimi problemami, z jakimi najczęściej spotykają się mieszkańcy mojego miasta.

Przede wszystkim ci z osiedli peryferyjnych. Ci pozostawieni sami sobie, gdzie często ?diabeł mówi dobranoc?. Ci zepchnięci na margines przez lokalnych polityków, którzy z okien swoich gabinetów nie widzą Podjuch, Żydowiec, Klucza czy Stołczyna.

Tam, gdzie istnieją największe problemy społeczne ? tam jest nasze miejsce!

Jakub Olszewski

Tags:

Category: Gazeta - wrzesień 2018

Comments are closed.