DEMONSTRACJA – PIENIĄDZE DLA GŁODNYCH, NIE NA CZOŁGI

| 9 czerwca 2016

Plakat.: Demonstracja - Nie.dla.baz.nato.09.07.2016

Sobota, 9 lipca 2016 r.
godz. 12.00
Rondo De Gaulle’a
Warszawa

Zapraszamy na DEMONSTRACJĘ, która odbędzie się w czasie szczytu NATO w Warszawie. 
Naszym głównym hasłem jest:

Ma to związek z pędem ku narastającym wydatkom na zbrojenia, szczególnie widocznym w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska jest obecnie na DRUGIM miejscu pod względem udziału wydatków militarnych w PKB wśród 28 państw Unii Europejskiej. Dla porównania w wydatkach na ochronę zdrowia zajmuje miejsce 26. W 2013 r. ówczesny rząd ogłosił plan wydania ponad 130 mld zł na zbrojenia do 2022 r. Dla porównania roczne dochody całego budżetu państwa wynoszą ok. 300 mld zł.

Mówimy także:
NIE DLA WOJEN I BAZ NATO

Od wstąpienia Polski do NATO w 1999 Sojusz formalnie odpowiada za trzy wojny (Jugosławia, Afganistan, Libia). Polska wysyłała żołnierzy na wojnę do Afganistanu aż przez 13 lat. Państwa NATO (w tym Polska) są odpowiedzialne także za krwawą wojnę w Iraku, kosztującą życie co najmniej kilkuset tysięcy ludzi. Największa machina militarna w NATO – Stany Zjednoczone – odpowiadają w ostatnich latach za zdecydowanie największą licznę ofiar śmiertelnych w akcjach zbrojnych toczonych poza własnymi granicami. Drugą co do wielkości armię w NATO posiada Turcja – tocząca obecnie brutalną wojnę przeciw własnej mniejszosci kurdyjskiej. 
Bazy NATO w Polsce zwiększą ryzyko polskiego uczestnictwa w kolejnych wojnach pod przywództwem USA. Jednocześnie nasilą wyścig zbrojeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

BYŁA JUŻ MOSKWA, NIE CHCEMY WASZYNGTONU

W 1993 Polskę opuściły wojska rosyjskie. Obecnie planowane jest przybycie wojsk nowego Wielkiego Brata. Obok budowanej już bazy rakietowej USA w Redzikowie, rządzący dążą do stałej obecności w Polsce tysięcy natowskich (głównie amerykańskich) żołnierzy. 
Pamiętajmy, że przez lata wpajano nam, że wojska ZSRR stacjonują w Polsce w celu obrony przed Niemcami. Dziś straszak niemiecki został zastąpiony przez straszak rosyjski. Pamiętajmy, że Rosja wydaje obecnie na zbrojenia ok. 14 razy mniej niż NATO i ok. 9 razy mniej niż same tylko USA.

TAK DLA UCHODŹCÓW I MIĘDZYNARODOWEJ SOLIDARNOŚCI

Te same państwa, które odpowiadają za wojny, odmawiają przyjmowania ich ofiar. Dotyczy to w dużej mierze państw NATO. Według UNHCR państwami, z których w głównej mierze pochodzą uchodźcy przybywający z narażeniem życia do Europy, są kolejno Syria, Afganistan, Irak i Pakistan. Wszystkie one są obecnie (a w ostatnich trzech przypadkach od kilkunastu lat) bombardowane przez Stany Zjednoczne i inne natowskie państwa. 
Naszymi sojusznikami i sojuszniczkami są ruchy antywojenne na całym świecie zwalczające wojny i militaryzm „własnych” rządzących.

————————————————————-

W czasie szczytu NATO w Warszawie, w dniach 8-9 lipca, odbędzie się protestacyjny ALTERSZCZYT.  

 

ALTERSZCZYT – NIE DLA WOJEN I BAZ NATO – 8-9 lipca 2016

W piątek 8 lipca spotykamy się na konferencji pod tytułem:

NIE DLA WOJNY – NIE DLA MILITARYZMU – TAK DLA UCHODŹCÓW,

w której weźmie udział szereg przedstawicieli różnych organizacji i ruchów

antywojennych z Polski i zagranicy.

W sobotę 9 lipca odbędzie się DEMONSTRACJA Inicjatywy “Stop Wojnie”,

Wydarzenia na facebooku; Demonstracja 9 lipca www.facebook.com/events/312567692407526/

Konferencja 8 lipca: www.facebook.com/events/1772468649641688/

Witryna Inicjatywy „Stop Wojnie”; www.stopwojnie.org

Kontakt: stopwojnie@go2.pl

 

Tags:

Category: Wydarzenia i spotkania

Comments are closed.