Ruch Lewicy Rewolucyjnej w Syrii: stanowisko w sprawie bombardowań przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA

| 26 września 2014

 syria.ruch.lewicy.rewolucyjnej.logo

Dzisiaj amerykańskie samoloty zbombardowały pozycje Daesz (tzw. ?Państwa Islamskiego?),  Dżabhat al.-Nusra (syryjskiego oddziału Al-Kaidy) i Ahrar Szam. Według niektórych źródeł w atakach tych uczestniczyły siły sprzymierzonych z USA reakcyjnych rządów arabskich, będących głównymi ośrodkami kontrrewolucji w regionie.

Nie mamy zamiaru świętować tych ataków. Pomimo tego, iż od samego początku występowaliśmy przeciwko tym reakcyjnym i faszystowskim siłom, ponieważ są wrogo nastawione do ludowego powstania. W przeciwieństwie do stanowisk różnych liberalnych ośrodków opozycyjnych związanych z Syryjską Radą Narodową i Narodową Koalicją dla Rewolucji Syryjskiej i Sił Opozycyjnych, które w całej swej głupocie i deprawacji uznały je za część rewolucji. Sprzeciwiamy się i zdecydowanie potępiamy bombardowania, tak jak i w ogóle całą imperialistyczną interwencję i wzywamy do stawienia jej oporu. W opozycji do liberałów z Syryjskiej Rady Narodowej i Koalicji dla Rewolucji Syryjskiej, którzy są z tego wielce zadowoleni.

Sprzeciwiamy się imperialistycznej interwencji, gdyż jej celem nie jest wsparcie Syryjczyków w ich rewolucyjnej walce, lecz umocnienie na nowo imperialistycznej dominacji nad państwami regionu, znacznie osłabionej w wyniku ludowych buntów.

Daesz i siły dżihadystyczne są skutkiem imperialistycznej interwencji, oraz brutalności i korupcji despotycznych reżimów.

W obliczu namnażania się wrogów występujących przeciwko syryjskiej rewolucji ludowej, widzimy, że tylko świadome i zorganizowane masy, pod prawdziwie rewolucyjnym przewodnictwem, są w stanie pokonać wrogie rewolucji reakcyjne siły, obalić autorytarny reżim, a także odeprzeć imperialistyczną interwencję.

 

Nie dla Waszyngtonu i jego sojuszników!

 

Nie dla Moskwy i jej sojuszników!

 

Nie dla Daesz, nie dla sił kontrrewolucyjnych i nie dla autorytarnego reżimu!   

 

Niech żyje jedność i walka wszystkich pracowników i uciśnionych!

 

Cała władza i bogactwo w ręce ludu!    

 

 

Ruch Lewicy Rewolucyjnej w Syrii

 

23 września 2014 r.

     

    Tłumaczył z angielskiego Michał Wysocki

 

Category: Gazeta - październik 2014

Comments are closed.