Oświadczenie od greckich antyfaszystów

| 1 listopada 2013
26.10.13 Ateny. Protest przeciw Złotemu Świtowi.

26.10.13 Ateny. Protest przeciw Złotemu Świtowi.

Dowiedzieliśmy się, że planujecie demonstrację w Warszawie upamiętniającą ?Kristallnacht? – jedną z najciemniejszych kart historii ludzkości. Historia ta pozwoliła nazistom wywołać masowy pogrom początkowo prze- ciw Żydom i Romom, a następnie przeciw wszystkim mniejszościom, co zaowocowało milionami ofiar na kontynencie europejskim.

Te nazistowskie zombi ponownie wychodzą ze śmietnika historii, co jest niebezpiecznym zjawiskiem. Bardzo ważne, by organizować szeroki, masowy i zjednoczony ruch antyrasistowski i antyfaszystowski w szkołach, na uniwersytetach, w sąsiedztwach i miejscach pracy, który położy kres rasizmowi i grupom faszystowskim.

My, tu w Grecji, toczymy wielkie walki przeciw gangowi Złotego Świtu. Ci faszyści zostali w 2012 r. wybrani do parlamentu, co ich umocniło i dało pewność siebie w rozpętaniu rasistowskich i faszystowskich ataków na imigrantów i aktywistów ruchu. Doprowadziło to do morderstwa Pawlosa Fyssasa. Wtedy wielki ruch wyległ na ulicę zmuszając prawicowy rząd Samarasa, przykrywający działania faszystów przez bardzo długi czas, do wsadzenia niektórych z nich do więzienia.

Nie ufamy, że [premier] Samaras rozmontuje nazistów, wciąż organizujemy więc ruch i żądamy zamknięcia obozów osadzenia dla imigrantów, końca rasistowskich rajdów policyjnych, usunięcia Frontexu [agencji Unii Europejskiej koordynującej wydalanie nielegalnych imigrantów], obywatelstwa dla wszystkich dzieci i legalizacji dla wszystkich imigrantów. Aby skończyć z neonazistami, musimy pozbyć się tego rasistowskiego rządu i jego okrutnej polityki.

W tym momencie musimy skoordynować działania i maszerować razem z antyrasistowskimi i antyfaszystowskimi ruchami na poziomie międzynarodowym, dlatego naciskamy na organizację globalnej mobilizacji w dniu 22 marca 2014 r. pod hasłem ?NIGDY WIĘCEJ FASZYZMU?. KEERFA wita z zadowoleniem Waszą mobilizację w dniu 9 listopada, w Warszawie, i życzy Wam sukcesu we wszystkich organizowanych akcjach.

Przesyłamy Wam bojowe pozdrowienia z Grecji, zwyciężymy!

PRACOWNICY ZJEDNOCZENI SĄ NIEZWYCIĘŻENI!

 Ruch Przeciwko Rasizmowi

i Zagrożeniu Faszystowskiemu

(KEERFA) ?

 Ateny, 31 października, 2013 r.

Patrz też: Zatrzymać faszyzm 

Category: Gazeta - listopad 2013

Comments are closed.