Żądamy legalnej aborcji

| 1 października 2018

Żądamy legalnej aborcji - demonstracja

Aborcja – legalna, bezpieczna, darmowa i przede wszystkim faktycznie dostępna zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna, niezależnie od powodu, który towarzyszy osobie w podjęciu decyzji o niekontynuowaniu ciąży. Bez wstydu, bez lęku, bez strachu – z takimi postulatami przeszedł 30 września w Warszawie bardzo energiczny marsz, świętując Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji.

Marsz miał miejsce dwa lata po wielkim Czarnym Proteście i Strajku Kobiet, które były masową reakcją na próbę wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji i skutecznie zmusił rząd do wycofania się. Teraz chodzi o to, by wywalczyć legalną i dostępną aborcję dla kobiet w Polsce.

Na demonstracji obecna była przedstawicielka ruchu na rzecz prawa do aborcji z Irlandii, który poprzez aktywną i szeroką kampanię wygrał w maju głosowanie w referendum. Wtedy 70% mieszkańców zagłosowało za obaleniem zakazu aborcji w prawie irlandzkim i za wprowadzeniem prawa kobiet do decydowania w sprawie przerywania ciąży.

Mówczyni z Irlandii wyraziła przekonanie, że zmiany w Polsce nastąpią, że Polska będzie następna do obalenia prawa antyaborcyjnego. Zróbmy wszystko, by miała rację.

Ellisiv Rognlien

Tags:

Category: Gazeta - październik 2018

Comments are closed.

WEEKEND ANTYKAPITALIZMU 2019

Plakat – Weekend Antykapitalizmu 2019
Weekend Antykapitalizmu 2019 – 31 maja–2 czerwca Warszawa
Wydarzenie na Facebooku – "Weź udział" i zaproś znajomych!

CZARNY PIĄTEK – Przeciw barbarzyńskiej ustawie

Czarny Piątek 23.03.2018
Wielki protest przeciw ustawie antyaborcyjnej
Wydarzenie na Facebooku

DZIEŃ SPOTKAŃ Z OKAZJI 100. ROCZNICY REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ

 Wiec w Zakładach Putiłowskich w 1917 r.

Pracownicza Demokracja zaprasza na spotkania – – sobota, 4 listopada 2017 w Warszawie g. 15.00-19.00

Wydarzenie na Facebooku