Budujmy lewicę bez SLD

| 1 lipca 2015
29.06.15 Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka  i sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. Nie tędy droga.

29.06.15 Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka
i sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. Nie tędy droga.

Oświadczenie Pracowniczej Demokracji  –  18.06.2015

Pracownicza Demokracja, działająca w ramach Ruchu Sprawiedliwości Społecznej,  przeciwstawia się wszelkim umowom wyborczym z SLD.

Z zaniepokojeniem obserwowaliśmy spotkanie, które odbyło się w siedzibie OPZZ 17 czerwca. Zaproszenie przez OPZZ lewicowych organizacji było tak naprawdę zaproszeniem do jakiejś formy tworzenia sojuszu wyborczego z SLD. Obecność Leszka Millera tylko to potwierdziła.

Dziś SLD traci społeczne poparcie, dlatego nie mógł zaprosić lewicowych organizacji we własnym imieniu.

SLD wielokrotnie pokazał, że działa wbrew interesom zwykłych ludzi. Jeśli chcemy budować lewicę z prawdziwego zdarzenia, naszą rolą nie może być ratowanie tonącej partii Millera.

Lewica powinna jak najbardziej reprezentować dążenia walczących związkowców. W tym celu musi przekonywać OPZZ do zerwania politycznego sojuszu z SLD.

Uważamy, że wybory parlamentarne są ważną areną dla przekonywania milionów ludzi do lewicowej polityki walki z wyzyskiem i dyskryminacją.

Walka wyborcza jest jednak tylko środkiem do podniesienia poziomu walki poza parlamentem – dlatego lewica musi uczestniczyć w kampaniach przeciw cięciom i eksmisjom, w demonstracjach ulicznych i strajkach. Prawdziwe zmiany w polityce są możliwe tylko wtedy, kiedy zwykli ludzie stawiają aktywny opór.

Od 2014 roku członkowie Pracowniczej Demokracji współtworzą Ruch Sprawiedliwości Społecznej, by przesunąć politykę w Polsce w lewo. Pozostaje to naszym celem.

Apelujemy do wszystkich ludzi autentycznej lewicy, w tym naszych współtowarzyszy i nasze współtowarzyszki w RSS, by nie uczestniczyć ani w zespole programowym powołanym 17 czerwca wspólnie z SLD ani w jakiejkolwiek innej współpracy wyborczej z SLD. Naszą racją bytu jest pokazanie, że alternatywna lewica wobec tej skompromitowanej partii jest możliwa.

Category: Gazeta - lipiec-sierpień 2015

Comments are closed.

WEEKEND ANTYKAPITALIZMU 2019

Plakat – Weekend Antykapitalizmu 2019
Weekend Antykapitalizmu 2019 – 31 maja–2 czerwca Warszawa
Wydarzenie na Facebooku – "Weź udział" i zaproś znajomych!

CZARNY PIĄTEK – Przeciw barbarzyńskiej ustawie

Czarny Piątek 23.03.2018
Wielki protest przeciw ustawie antyaborcyjnej
Wydarzenie na Facebooku

DZIEŃ SPOTKAŃ Z OKAZJI 100. ROCZNICY REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ

 Wiec w Zakładach Putiłowskich w 1917 r.

Pracownicza Demokracja zaprasza na spotkania – – sobota, 4 listopada 2017 w Warszawie g. 15.00-19.00

Wydarzenie na Facebooku