Hamas nie został pokonany

| 1 stycznia 2024
Strefa Gazy. Palestyński bojownik celuje w izraelskie czołgi.
Strefa Gazy. Palestyński bojownik celuje w izraelskie czołgi.

Hamas i inne ugrupowania ruchu oporu kontynuują swoje operacje przeciwko Izraelowi i jego zachodnim sojusznikom. Przykładowo, 29 grudnia grupy oporu ogłosiły, że przeprowadziły następujące działania wojenne:

* Zdetonowały pole minowe składające się z czterech bomb i miny przeciwpiechotnej wśród izraelskiej piechoty wojskowej i kilku pojazdów wojskowych reżimu na północ od obozu dla uchodźców al-Burajdź w środkowej Strefie Gazy, powodując wiele ofiar śmiertelnych i rannych.

* Wycelowały w buldożer D9 pociskiem al-Jassin 105 na północ od obozu dla uchodźców al-Burajdż w środkowej Strefie Gazy, trafiając go bezpośrednio.

* Celowały pociskami w izraelskie siły wojskowe ukryte w budynku na północ od obozu dla uchodźców al-Burajdż i brały udział w starciach, w wyniku których doszło do ofiar śmiertelnych i rannych w obozie wroga.

* Zestrzeliły dron zwiadowczy Skylark-2, który wykonywał misję szpiegowską w Bajt Hanun w północnej Strefie Gazy.

* Zniszczyły dwa czołgi Merkava pociskami al-Jassin 105 w Chan Junis, na południu Strefy Gazy.

* Celowały pociskami moździerzowymi w pojazdy i żołnierzy na wschód od Chan Junis w

* Uczestniczyły w zaciekłych starciach z izraelskimi siłami wojskowymi na obszarach al-Szaf i Dżabal al-Rajs, na wschód od miasta Gaza, detonując ładunek przeciwpiechotny wśród piechoty i kierując pocisk TBG w siły reżimowe ukryte w budynku, co spowodowało dużą liczbę ofiar.

* Celowały w żołnierzy i pojazdy izraelskiego reżimu w dzielnicach al-Tuffa i al-Daradż w mieście Gaza.

* Wystrzeliły szereg rakiet na terytoria okupowane przez Izrael.

Tags:

Category: Gazeta - styczeń 2024

Comments are closed.