Związkowa akcja bezpośrednia w solidarności z Palestyną

| 1 listopada 2023
26.10.23 Sandwich, Kent, Anglia. Blokada izraelskiej firmy zbrojeniowej.
26.10.23 Sandwich, Kent, Anglia.

Blokada izraelskiej firmy zbrojeniowej w Anglii

26 października, w geście solidarności z Palestyną, ponad 150 związkowców i aktywistów zablokowało zakład Instro Precision Ltd w Sandwich, Kent w Anglii.

Jest to spółka zależna Elbit Systems, jednego z największych izraelskich producentów broni. Elbit produkuje 85 procent izraelskich dronów bojowych i obserwacyjnych oraz 85 procent lądowego sprzętu wojskowego.

Belgijskie związki transportowe odmawiają załadunku
i rozładunku broni wysyłanej do Izraela

My, związki zawodowe działające w sektorze obsługi naziemnej, wzywamy naszych członków do zaprzestania obsługi lotów, które przewożą sprzęt wojskowy do Palestyny/Izraela, tak jak miało to miejsce na początku konfliktu między Rosją a Ukrainą, z jasnymi umowami i zasadami.

Dlatego wzywamy do natychmiastowego zawieszenia broni i prosimy belgijskie rządy o konsekwencję i nietolerowanie transportów broni przez belgijskie lotniska. Jako związki zawodowe deklarujemy naszą solidarność z tymi, którzy prowadzą kampanię na rzecz pokoju.

Wspólny front związków zawodowych

ABVV – BTB (belgijski związek zawodowy reprezentujący pracowników sektora morskiego, portowego, lotniczego, transportu towarowego i pasażerskiego oraz logistyki)
ACV/CSC(Konfederacja Chrześcijańskich Związków Zawodowych)
BBTK – Setca (Stowarzyszenie Pracowników, Techników i Menedżerów)

Tags:

Category: Gazeta - listopad 2023

Comments are closed.