Marsz Podłości 11 listopada. Precz z faszyzmem!

| 1 listopada 2020
Wrocław. Protesty kobiet podkopują poparcie dla faszystów.
Wrocław. Protesty kobiet podkopują poparcie dla faszystów.

2 listopada rzecznik Marszu Niepodległości, faszysta Robert Bąkiewicz, przedstawił plakat pochodu, na czele którego widnieje tegoroczne hasło: ?Nasza cywilizacja, nasze zasady?. Na plakacie rycerz rozbija mieczem tęczowo-czerwoną gwiazdę.

Jaka to cywilizacja? Sam plakat daje odpowiedź. Jest łudząco podobny do nazistowskiego plakatu z czasów Hitlera. Na nim również jest miecz i również rozbija gwiazdę. Tym razem Gwiazdę Dawida. W dodatku na mieczu widzimy symbol nazistowskiego SS.

Faszyści w Polsce pokazali, że gotowi są atakować uczestniczki manifestacji kobiet, rzucając butelkami, kamieniami i racami. Nie zdołali jednak skutecznie przeciwstawić się temu ruchowi. Grupki faszystów ?broniące kościołów? wyglądały żałośnie w porównaniu do skali protestów.

Co więcej demonstracje te nie tylko podważają poparcie dla PiS, lecz także dla Konfederacji ? koalicji faszystów, rasistów i skrajnych neoliberałów.

Według sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej,opublikowanego 3 listopada, PiS (28%) stracił 8 punktów procentowych w stosunku do września (w okresie konfliktów wewnętrznych w Zjednoczonej Prawicy ? zbadano wtedy poparcie bez Porozumienia i Solidarnej Polski), a w stosunku do końca maja ? spadek wynosi 12 pkt.

Konfederacja proporcjonalnie straciła jeszcze więcej.

We wrześniu Konfederacja zanotowała 8,2 proc. poparcia. Na początku listopada miała tylko 4,4 procent ? poniżej progu wyborczego. Masowe protesty działają!

11 listopada skrajna prawica będzie chciała odbudowywać swoje siły. Nie pozwólmy jej na to.

Tags:

Category: Gazeta - listopad 2020

Comments are closed.