Globalny protest klimatyczny

| 1 września 2019

Od organizatorów/ek z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego: 20 WRZEŚNIA BĄDŹ CZĘŚCIĄ NAJWIĘKSZEJ MOBILIZACJI W HISTORII i wyjdź z nami na ulice, by pokazać, że TY też się nie zgadzasz!

Miliony uczniów i studentów, rodziców i dziadków będą protestować w tysiącach miast na całym świecie, by pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego ? NAJWIĘKSZEGO wyzwania, z jakim do tej pory musieliśmy się zmierzyć. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy mają zadecydować o dalszych losach naszej planety. Rządzący muszą wiedzieć, że SPOŁECZEŃSTWO NIE ZGADZA SIĘ, by nasz świat zginął przez ich ignorancję. 

Kiedy oni zajęci są głównie politycznymi układankami, skutki katastrofalnych zmian klimatycznych zaczynamy odczuwać nawet w Polsce. Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie przedsmak świata, w którym przyjdzie nam żyć, jeśli nie zatrzymamy wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5°C. Aby zapobiec postępowaniu katastrofy, JAK NAJSZYBCIEJ musi zostać rozpoczęta transformacja energetyczna w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej.

CZAS UCIEKA, indywidualne wybory nie wystarczą, a zdecydowane działania polityczne nadchodzą zbyt wolno.

CAŁA NADZIEJA W NAS! Wychodząc na ulice nie jednego, lecz TYSIĘCY MIAST NA CAŁYM ŚWIECIE, staniemy się siłą, która niesie zmianę.

Szczegóły trasy naszego marszu ogłosimy wkrótce!

Category: Gazeta - wrzesień 2019

Comments are closed.