Tak rządzi PiS – Cytaty z prasy

| 1 lipca 2019

Więcej niż 25% wszystkich pracowników w Polsce pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych bądź umów o pracę na czas określony. I to nie tylko w niewielkich zakładach, ale także w zagranicznych gigantach. Z 14 tys. pracowników zatrudnionych przez AmRest, korporację gastronomiczną, która prowadzi m.in. sieci Pizza Hut, Starbucks czy KFC, aż 6,5 tys. pracuje na śmieciówkach.

Z 26 tys. osób zatrudnionych przez LPP, giganta odzieżowego prowadzącego m.in. sklepy Cropp czy Reserved, tylko 10 tys. osób ma umowy o pracę na czas nieokreślony. W Providencie, dużej firmie pożyczkowej, 20 tys. konsultantów pracuje na umowach poza- kodeksowych. Polska ma po Hiszpanii najwyższy w Europie wskaźnik osób zatrudnionych w taki sposób ? średnia dla Unii Europejskiej wynosi 14% pracujących?

Budżet Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2019 to 1,7 mln zł, większość wpływów pochodzi z mandatów, inspekcja żyje też z wynajmu ośrodka szkoleniowego we Wrocławiu. Tyle wyniosła suma nagród dla ministrów obecnego rządu za rok 2018. Jak widać, państwo polskie ma ważniejsze zadania niż ochrona pracy i pracowników.

04.03.2019 Przegląd

W 2017 Prokuratura prowadziła 190 postępowań w związku z atakami na Ukraińców, którzy stali się drugą najbardziej prześladowaną grupą, zaraz po muzułmanach.

Z badań przeprowadzonych przez Biuro RPO we współpracy z warszawskim Biurem Instytucji Demo- kratycznych i Praw Człowieka OBWE wynika jednak, że rzeczywista skala przestępstw z nienawiści wobec Ukraińców i innych migrantów jest bardzo niedoszacowana, bo tylko 5 proc. jest zgłaszane policji.

W samym województwie małopolskim w latach 2016-2017 popełniono 44 tys. przestępstw z nienawiści wobec społeczności ukraińskiej. Postępowań karnych w tych sprawach prowadzono tylko 18.

21.06.2019 Oko.press

„Trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie” – mówi w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak?pytany przez Magdalenę Rigamonti o to, czy popiera klapsy, odpowiedział, że „klaps nie zostawia wielkiego śladu”.

19.06.2019 fakty.interia.pl

Dariusz Piontkowski
Dariusz Piontkowski

Ta rekonstrukcja [rządu] przyniosła też jedno kuriozum: nominację dla Dariusza Piontkowskiego na ministra edukacji narodowej. Resort ten jest dziś punktem zapalnym. Zalewska zostawia za sobą chaos i spiętrzone problemy. Piontkowski nie tylko nie daje nadziei na ich rozwiązanie, ale także zapowiada nowe. Dawno bowiem za sterami MEN nie siedział ktoś tak zideologizowany, tak tożsamościowo prawicowy.

Piontkowski ? pracujący jako nauczyciel w jednym z białostockich liceów ? zasłynął np. wypowiedziami o szkodliwości Halloween: ?makabrycznego? święta ?niezgodnego z Polską i chrześcijańską tradycją??.

Krucjata przeciw Halloween jest tylko niepoważna, wypowiedzi Piontkowskiego w sprawie LGBT+ to już jednak nie żarty. Po podpisaniu przez Warszawę Karty LGBT+ nowy minister mówił: ?Tak naprawdę jest to próba wychowania dzieci, które w jakimś momencie zostaną oddane pedofilom. Hasło adopcji dzieci przez pary homoseksualne w podobnym kierunku niestety zmierza. Zmierza, w kierunku tego, by część dzieci została wychowana na niestandardowe zacho- wania seksualne?.

04.06.2019 Newsweek.pl

Category: Gazeta - lipiec-sierpień 2019, Gazeta - lipiec-sierpień 2019 - cd.

Comments are closed.