Wycofać poparcie dla Marszu Niepodległości! – Petycja adresowana do NSZZ ?Solidarność?

| 1 listopada 2018
Piotr Duda

Piotr Duda

Apel do przewodniczącego NSZZ ?Solidarność? Piotra Dudy, Komisji

Krajowej NSZZ ?Solidarność? i wszystkich członkiń i członków związku

My niżej podpisani apelujemy, by NSZZ ?Solidarność? wycofała swoje poparcie dla Marszu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2018 r w Warszawie.

Marsz ten nie jest zwykłym obchodem rocznicy odzyskania niepodległości. Jest on organizowany przez liderów skrajnie prawicowych ugrupowań. Wśród nich jest faszystowski Obóz Narodowo Radykalny (ONR) ? organizacja, która przyznaje się do kontynuowania tradycji swojego przedwojennego poprzednika. Przypomnijmy, że przedwojenny ONR nie krył swojego podziwu dla metod i polityki Adolfa Hitlera.

Obecnie widzimy wzrost poparcia dla skrajnej prawicy w różnych krajach świata. Wszędzie ruch związkowy przeciwstawia się tej groźnej tendencji. Przyłączenie się ?Solidarności?

do marszu propagującego rasistowskie hasła, na który organizatorzy zapraszają przedstawicieli skrajnej prawicy (w tym otwarcie faszystowskiej) z wielu państw europejskich, byłoby tragiczną kompromitacją, poza wszystkim wywołując ogromny szok wśród związkowców na całym świecie.

W Polsce i na świecie NSZZ ?Solidarność? kojarzy się ze wspaniałą walką pracowników o wolność i demokrację ? gdy celem faszyzmu jest całkowite zniszczenie ruchu związkowego i wszelkiej demokracji.

Poparcie dla Marszu Niepodległości pomoże faszystom udawać, że są oni tylko normalną częścią sceny politycznej oraz przyczyni się do wzrostu ich wpływów. Jest to zagrożeniem dla całego ruchu związkowego, dla swobód demokratycznych.

Dlatego apelujemy o wycofanie poparcia dla Marszu Niepodległości.

Petycję można znaleźć na: https://naszademokracja.pl/petitions/wycofac-poparcie-dla-marszu-niepodleglosci-withdraw-support-for-the-independence-march

Tags:

Category: Gazeta - listopad 2018

Comments are closed.