Nowacka językiem Busha

| 1 października 2017
01.05.03 George W. Bush błędnie ogłasza zwycięstwo USA w Iraku.

01.05.03 George W. Bush błędnie ogłasza zwycięstwo USA w Iraku.

15 września, w wywiadzie dla PR24, utożsamiająca się z lewicą Barbara Nowacka stwierdziła, że ?najwyższy czas, by w Korei Północnej wprowadzić takimi siłami, jak się da, próbę demokratycznego ustroju?.

Kto ma go wprowadzić? Zdaniem Nowackiej ?zachodni, cywilizowany świat?, który działa ?słabo?, bo ?toleruje? reżim w Korei Płn., a powinien ?uwolnić Koreańczyków od cierpień?.

W 2003 r. Nowacka, wtedy w Federacji Młodych Unii Pracy, demonstrowała przeciw wojnie w Iraku. Teraz kompromituje się mówiąc ówczesnym językiem Busha, Blaira, Kwaśniewskiego i Millera. Te same argumenty o ?demokracji? i ?cywilizacji?, maskujące prawdziwe intencje (czyli pogoń za zyskiem i władzą), stosowano przy atakach na Irak i Afganistan kilkanaście lat temu. W istocie, to język ?misji cywilizacyjnych? znany od czasów XIX-wiecznego kolonializmu.

Przypomnijmy, że gdy ponad pół wieku temu ?zachodni, cywilizowany świat? uwalniał ludność na Półwyspie Koreańskim ?od cierpień?, oznaczało to m.in. naloty dywanowe i stosowanie napalmu na masową skalę. Wojna pochłonęła ok. 3 mln zabitych. Wtedy jednak możliwości zniszczenia w arsenałach USA były znacznie mniejsze od obecnych, a reżim Kima nie miał broni nuklearnej.

Filip Ilkowski

Category: Gazeta - październik 2017, Gazeta - październik 2017 - cd

Comments are closed.