Rewolucyjni Socjaliści (Egipt): Wezwanie do strajku generalnego aż do obalenia reżimu

| 1 lipca 2013
30.06.13 Egipt. Kobieta protestuje

30.06.2013

Dzisiejszy dzień, niedziela 30 czerwca, to dzień nadejścia trzeciej fali uderzeniowej Wielkiej Rewolucji Styczniowej. Miliony Egipcjan wystąpiło wtedy z żądaniami chleba, wolności, sprawiedliwości społecznej i ludzkiej godności, które miało zapewnić obalenie reżimu tyranii i wyzysku.

Tysiące męczenników i rannych opłaciło swą krwią zwycięstwo rewolucji, która obaliła przywódcę reżimu i jego kumpli.

Po roku rządów Braci Muzułmanów widzimy, że zdecydowali się oni kroczyć tą samą drogą: opowiedzieli się przeciwko ludowi i po stronie szefów.

Związany z Braćmi miliarder Chajrat al-Szater pełni rolę, jaką za starego reżimu pełnił lider biznesowy Ahmed Ezz. Bracia dążą do porozumienia z tymi, którzy plądrowali Egipt przez ostatnie trzydzieści lat.

Obserwowaliśmy, jak błagają o pożyczkę Międzynarodowy Fundusz Walutowy i różne kraje świata. Słuchaliśmy kłamstw na temat ?Projektu Renesansu?, czyli programu wyborczego Braci Muzułmanów i patrzyliśmy, jak padają w objęcia Stanom Zjednoczonym i ?naszemu przyjacielowi?, prezydentowi Izraela, Szymonowi Peresowi.

Bracia odpowiadają za dziesiątki męczenników i rannych. To reżim niezdolny do rządzenia, na którego czele stoi prezydent-łgarz, łamiący nawet obietnice dawane swym salafickim sojusznikom.

Lud postanowił o upadku tego niezdolnego do rządzenia reżimu. Wycofał swój mandat zaufania, gdyż reżim zaprzedał cele rewolucji, dbając jedynie o dobro samych Braci.

Musimy jednak wyciągnąć lekcje ze Stycznia.

Uczyniliśmy największy błąd schodząc z ulic i zadowalając się jedynie obietnicami Najwyższej Rady Wojskowej, która dobiła targu pod auspicjami Stanów Zjednoczonych, oddając władzę państwową Braciom w zamian za bezpieczne odejście dla jej liderów, którzy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Teraz nie zejdziemy z ulic, aż spełnione zostaną nasze żądania:

  • Obalenie niezdolnego do rządzenia reżimu Braci Muzułmanów i wycofania mandatu zaufania dla jego prezydenta Mohammeda Mursiego;
  • Utworzenie rządu rewolucyjnego, pełniącego swe obowiązki w okresie przejściowym, który skupi się przede wszystkim na zapewnieniu sprawiedliwości społecznej i bezpieczeństwa;
  • Szef rządu rewolucyjnego nie będzie mógł kandydować w przyspieszonych wyborach prezydenckich.

Po naszej wielkiej rewolucji Egipt zasługuje na demokrację rewolucyjną, która pozwoli osiągnąć wolność, sprawiedliwość społeczną i godność narodu. Nie można pozwolić, by Egipcjanie nigdy nie wyszli z pułapki dwu fałszywych alternatyw ? Braci i wojska, czy to pod kierownictwem Mubaraka, czy marszałka polowego Tantawiego.

Rewolucyjni Socjaliści będą uczestniczyć wraz z masami i rewolucjonistami w tej trzeciej fali rewolucji, by skończyć z trzecią odsłoną reżimu tyranii i wyzysku ? po tym, jak pierwsze dwie fale doprowadziły do obalenia Mubaraka i Najwyższej Rady Wojskowej.

Wzywamy wszystkich rewolucjonistów Egiptu, by zjednoczyli się aby zrealizować cele Rewolucji Styczniowej.

Wzywamy wszystkich Egipcjan, którzy pracują za pensję, by przystąpili do strajku generalnego, który pozwoli zwyciężyć w bitwie przeciwko reżimowi tyranii i wyzysku, tak jak strajki umożliwiły zwycięstwo w walce z Mubarakiem 9 i 10 lutego 2011 r.

Chwała męczennikom! O zwycięstwo Rewolucji! Hańba zbrodniarzom!

Cała władza i bogactwo w ręce ludu!

Oświadczenie Rewolucyjnych Socjalistów

 Tłumaczenie: Paweł Michał Bartolik

Category: Gazeta - lato 2013

Comments are closed.