Pikiety w obronie publicznej ochrony zdrowia

| 15 września 2012

      14 września 2012 pod Urzędami Wojewódzkimi w całej Polsce odbyły się pikiety w obronie publicznej ochrony zdrowia organizowane przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

      Postępująca komercjalizacja i prywatyzacja publicznej służby zdrowia, stanowi jeden z najdotkliwszych ataków pracodawców i rządu na pracowników. Prowadzić będzie do wzrostu nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej, dalszego pogorszenia warunków pracy w ochronie zdrowia, a w dalszej perspektywie obniżenia poziomu życia i stanu zdrowia szerokich rzesz ludności. Chyba że zostanie powstrzymany!

     Pamiętajmy! Wszyscy jesteśmy lub będziemy pacjentami. Niezależnie od tego w jakim sektorze pracujemy, sprawą rozsądku jest solidaryzowanie się z pielęgniarkami położnymi i innymi pracownikami ochrony zdrowia. Tylko zdecydowane uderzenie ze strony pracowników- masowa akcja strajkowa!- może zdruzgotać plany rządu i pracodawców dalszego obniżania poziomu życia pracowników. Nasz los jest w naszych rękach- możemy wygrać lepsze życie!

Category: Aktualności

Comments are closed.