Szczecin: „Żądamy lepszego transportu publicznego dla Prawobrzeża”

| 1 lipca 2018

18.05.18 Szczecin

Od kilku miesięcy mieszkańcy dwóch szczecińskich osiedli, Podjuch i Żydowiec-Klucza, prowadzą walkę o odzyskanie autobusu linii 55. Autobus ten był, szczególnie dla położonego na południowym krańcu miasta osiedla Żydowce-Klucz, jedynym środkiem transportu, zapewniającym wygodne połączenie z centrum miasta.

Dla bardzo wielu mieszkańców tych osiedli, wśród których dużo jest osób starszych i schorowanych, jest to prawdziwy problem i poważne utrudnienie życia. Na szczęście mieszkańcy nie poddali się i rozpoczęli walkę o odzyskanie autobusu. Determinacja i złość mieszkańców są tak duże, że nikogo nie trzeba było specjalnie namawiać do walki.

Mieszkańcy regularnie spotykają się i omawiają planowane działania, a zainteresowanie jest tak duże, że ludzie stoją nawet w drzwiach budynku Rady Osiedla Żydowce-Klucz. Oprócz działań prawnych, jak złożenie skargi na działania Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (przyjętej i popartej przez Radę Miasta), mieszkańcy zdecydowali się na działania bezpośrednie w postaci blokowania drogi.

Pierwsza blokada miała miejsce 18 maja, przy dawnej fabryce „Wiskord”. Na 6 lipca planowana jest kolejna blokada. Tym razem w najbardziej newralgicznym miejscu szczecińskiego Prawobrzeża, jakim jest rondo na osiedlu Zdroje.

Wszyscy mieszkańcy wierzą, że nacisk społeczny przyniesie w końcu efekt i gotowi są do długiej walki. Warto w tym miejscu przypomnieć oczywistą prawdę, że utrzymywany z naszych podatków i zakupionych biletów transport publiczny nie jest żadnym „darem” rządzących miastem decydentów, a tym, co nam się bezwzględnie należy!

Dlatego też domagający się przywrócenia autobusu mieszkańcy, nazwali swoją inicjatywę: „Żądamy lepszego transportu publicznego dla Prawobrzeża”.

Kuba Olszewski

Tags:

Category: Gazeta - lipiec-sierpień 2018, Gazeta - lipiec-sierpień 2018 - cd.

Comments are closed.

WEEKEND ANTYKAPITALIZMU 2019

Plakat – Weekend Antykapitalizmu 2019
Weekend Antykapitalizmu 2019 – 31 maja–2 czerwca Warszawa
Wydarzenie na Facebooku – "Weź udział" i zaproś znajomych!

CZARNY PIĄTEK – Przeciw barbarzyńskiej ustawie

Czarny Piątek 23.03.2018
Wielki protest przeciw ustawie antyaborcyjnej
Wydarzenie na Facebooku

DZIEŃ SPOTKAŃ Z OKAZJI 100. ROCZNICY REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ

 Wiec w Zakładach Putiłowskich w 1917 r.

Pracownicza Demokracja zaprasza na spotkania – – sobota, 4 listopada 2017 w Warszawie g. 15.00-19.00

Wydarzenie na Facebooku