Anty-Trump. Pikieta pod Ambasadą USA w czasie inauguracji

| 19 stycznia 2017

AntyTrump

Piątek, 20 stycznia 2017
godz. 18.00
Ambasada USA
Aleje Ujazdowskie 29/31
Warszawa

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1048512178591916/

Miliarder Donald Trump będzie następnym prezydentem USA – najpotężniejszego gospodarczo, a jeszcze bardziej militarnie, państwa na świecie.
 
Donald Trump czyli…
 
Rasista. Niestety aż za dobrze są znane rasistowskie wypowiedzi Trumpa na temat Meksykanów, muzułmanów i czarnoskórych. Jego kampania wyborcza była popierana przez amerykańskich antysemitów, nazistów i skrajną prawicę, w tym Ku Klux Klan.
 
Seksista. Wszyscy słyszeliśmy, jak Trump chwalił się seksualnym napastowaniem kobiet. Jego wiceprezydent Mike Pence jest zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji. Pence próbował przepchnąć ustawę stanową nakazującą każdej kobiecie, która poroniła lub dokonała aborcji, urządzenie płodowi pogrzebu. Poparł również prawo pozwalające firmom na dyskryminację osób LGBT+. Chce uchwalenia poprawki do konstytucji, która uniemożliwi zawieranie małżeństw osób tej samej płci.
 
Militarysta. Trump chce nasilić militaryzację. Obiecuje znaczne zwiększenie wydatków na zbrojenia. Podczas kampanii wyborczej zachęcał inne państwa, m. in. Arabię Saudyjską, do posiadania broni nuklearnej. Otwarcie opowiada się za stosowaniem tortur. Jako prezydent Trump będzie naczelnym wodzem sił zbrojnych USA – przypomnijmy, że w styczniu 2017 r. do Polski przybyła amerykańska pancerna brygadowa grupa bojowa, a w kwietniu – wielonarodowa batalionowa grupa bojowa złożona przede wszystkim z żołnierzy z USA.
 
Ignorant w sprawie zmian klimatu. „Koncept globalnego ocieplenia został stworzony przez Chiny i dla Chin, by sprawić, że amerykański przemysł przestanie być konkurencyjny” – pisał Trump na Twitterze w 2012 roku. Jego szef agencji środowiska Scott Pruitt wątpi w istnienie zmian klimatu.
 
Przyjaciel wielkiego kapitału. Trump wybrał prezesa Exxon Mobil Rexa Tillersona na stanowisko sekretarza stanu. Koncern paliwowy Exxon Mobil to jedna z największych korporacji świata.
 
Wróg związków zawodowych. Ron Nicol, jeden z czołowych doradców Trumpa, chce forsować prywatyzację szkół i rozbijać związki zawodowe nauczycieli. Nowy wiceprezydent Mike Pence wspiera wielki biznes i walczy ze związkami zawodowymi. Jest przeciwnikiem płacy minimalnej i ustawy gwarantującej prawa związkowe.
 
Przyjdź na pikietę w czasie inauguracji prezydentury Donalda Trumpa i dołącz do światowych protestów w tym dniu.

Tags:

Category: Wydarzenia i spotkania

Comments are closed.

WEEKEND ANTYKAPITALIZMU 2019

Plakat – Weekend Antykapitalizmu 2019
Weekend Antykapitalizmu 2019 – 31 maja–2 czerwca Warszawa
Wydarzenie na Facebooku – "Weź udział" i zaproś znajomych!

CZARNY PIĄTEK – Przeciw barbarzyńskiej ustawie

Czarny Piątek 23.03.2018
Wielki protest przeciw ustawie antyaborcyjnej
Wydarzenie na Facebooku

DZIEŃ SPOTKAŃ Z OKAZJI 100. ROCZNICY REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ

 Wiec w Zakładach Putiłowskich w 1917 r.

Pracownicza Demokracja zaprasza na spotkania – – sobota, 4 listopada 2017 w Warszawie g. 15.00-19.00

Wydarzenie na Facebooku